Referencje

Podczas swojej działalności możemy pochwalić się wykonaniem pokazów dla Urzędów Miast i Domów Kultury w ramach obchodów Dni Miast takich jak: Chełm, Lubartów, Świdnik, Tomaszów Lubelski, Opole Lubelskie, Parczew, Ryki, Łęczna, Międzyrzec Podlaski, Radzyń Podlaski, Dożynki wojewódzkie Zamość 2004, 60-cio lecie Muzeum Zamojskich w Kozłówce. Nowy rok 2004-2005 witaliśmy w miejscowościach: Chełm, Zamość, Biała Podlaska, Międzyrzec Podlaski, Ryki, Opole Lubelskie, Łomża.

Międzynarodowy Festiwal Ogni Sztucznych w Ustce:

2006 rok:

2007 rok:

2008 rok:


Cykl Imprez "Lato z Żubrem" Radia Lublin - Dni Dęblina 2008:


"Ogień i woda" - Nysa 2011

Tydzień przed festiwalem w Ełku w dniach 9-11 lipca mieliśmy zaszczyt brać udział w festiwalu pod bliźniaczą nazwą "Ogień i Woda" w Nysie, skąd także nie wrócilismy z pustymi rękoma. Ten Festiwal był dla nas rozgrzewką przed najwiekszym tegorocznym festiwalem w Ełku. Pomimo pewnych, nieprzewidzianych trudności zdobyliśmy II miejsce na podium.

Dziekujemy i zapraszamy na kolejne nasze pokazy. Więcej zdjęć znajdą Państwo TUTAJ.


Wicemistrzostwo zdobyte podczas festiwalu sztuk pirotechnicznych "Ognia i wody" - Ełk 2011:

Firma "Efekt" biorąc udział w Festiwalu Sztuk Pirotechnicznych w Ełku wróciła z II miejscem i z tytułem wicemistrza Polski. Festiwal odbył się w dniach 15-17 lipca 2011. Była to rywalizacja z największymi mistrzami Polski takimi jak: Grom Zbig, Surex, Nakaja Art, którzy w swoim dorobku mają wielokrotne zwycięstwa w festiwalach na terenie naszego kraju oraz za granicą. Poniżej niektóre wypowiedzi internautów:

"Jako pierwsza zaprezentowała się firma Efekt z Chełma. Pierwszy pokaz i od razu nokaut. Pokaz był odpalony niemal perfekcyjnie do świetnie dobranej muzyki. Sekwencje zostały zaprojektowane bardzo przemyślanie i oryginalnie. Wszystko zgrywało się dodatkowo, co do ułamków sekundy z akcentami muzycznymi... Dynamika pokazu, dobór efektów oraz synchronizacja całości z podkładem sprawiła, że firma Efekt z miejsca postawiła bardzo wysoko porzeczkę." - fpshooter

"EFEKT - odkrycie festiwalu... mnie sie osobiscie podobal pokaz i synchro bylo bardzo dobre... bardzo dobrze zostal dobrany material, widac ze maja dobry wzor ;)... ogolnie wielki postep od ostatniego razu, jak widzialem ich na zywo :)... firmo EFEKT idzcie dalej ta droga... ogolnie gratulacje" - basto

Dziekujemy i zapraszamy na kolejne nasze pokazy. Więcej zdjęć znajdą Państwo TUTAJ.


Dni Gminy Niemce (2012):

17 czerwca nasz pokaz uświetnił Dni Gminy Niemce (woj. lubelskie). W trakcie 7,5-minutowego spektaklu zaprezentowaliśmy trendy w pirotechnice widowiskowej na rok 2012:


Festiwal Ogień i Woda - Nysa 2012:

Udało się! Firma EFEKT CHEŁM zdobyła mistrzostwo festiwalu Ogień i Woda, który odbył się 7 lipca na jeziorze Nyskim. Był to nasz 2 występ na tej imprezie - rok temu zajęliśmy 2 miejsce, natomiast tego lata nie mieliśmy sobie równych! Zapraszamy do obejrzenia relacji foto-video:


Dni Morza - Szczecin 2012:

Firma EFEKT CHEŁM miała ogromną przyjemność zrealizować jedno z większych widowisk pierwszej połowy 2012 roku - pokaz na zakończenie imprezy Sail Szczecin - Dni Morza 2012. Na szczecińskiej łasztowni rozstawiliśmy aż 10 60-kanałowych modułów systemu Explode, co daje nam aż 600 kanałów do dyspozycji, które wykorzystaliśmy w trakcie 15-minutowego spektaklu. Zapraszamy do obejrzenia relacji foto-video:


Wizyta telewizji POLSAT:

W okresie przedsylwestrowym 2012/2013 gościliśmy telewizję POLSAT, z którą realizowaliśmy cykl reportaży na temat bezpiecznego użytkowania pirotechniki. Razem z reporterami przeprowadzaliśmy różne eksperymenty, m.in. imitację wybuchu petardy w ręce.


Międzynarodowy festiwal fajerwerków w Czechach - I miejsce

W tym roku zadebiutowaliśmy na festiwalu fajerwerków "Soutez Ohnostroja" w czeskim Sokolovie. Wydarzenie to gościło już wiele znamienitych zespołów pirotechnicznych, dlatego widownia w tym miejscu jest dobrze przygotowana do oceny konkursowych zmagań uczestników festiwalu. Oprócz nas, swoje możliwości zaprezentowały 3 firmy z Czech. Jednej nocy strzelane były aż 4 pokazy, dlatego trzeba było się bardzo starać, aby zapaść w pamięć publiczności najbardziej spośród wszystkich uczestników. Nam się to udało i oprócz I miejsca od Jury, otrzymaliśmy nagrodę publiczności. Było to bardzo przyjemne ukoronowanie pracy, jaką włożyliśmy w realizację tego przedsięwzięcia. Tej nocy użytych było 9 modułów systemu Explode. Front pokazu stanowiło 9 miejsc strzałowych oraz 1 miejsce z ładunkami wysokokalibrowymi. Podczas ścisłego finału, niebo zostało zasypane ładunkami, na wysokości od 0 do 150 metrów ponad ziemią.


Święto Cukrownika oraz 50-lecie instytucji kultury w Werbkowicach:

Początek lipca był dla nas bardzo pracowitym, gdyż oprócz pomniejszych pokazów, zostało nam powierzone zrealizowanie widowiska pirotechnicznego wieńczącego obchody Święta Cukrownika i jubileuszu Instytucji Kultury w Werbkowicach. Jest to największa impreza plenerowa w tej części Lubelszczyzny. Dwudniowy festyn, podczas którego występowały takie grupy jak Pectus, czy Budka Suflera, zakończył się przygotowanym przez firmę EFEKT CHEŁM 10-minutowym pokazem pirotechnicznym, w którym zaprezentowaliśmy po raz pierwszy kilka zupełnie nowych sekwencji oraz ładunków. Poniżej prezentujemy najciekawsze momenty tego pokazu.


I miejsce obronione!

Dnia 14.07.2013 r., po raz 3 z rzędu zostaliśmy zaproszeni na Międzynarodowy Festiwal Fajerwerków w Nysie Ogień i Woda. Tegoroczna edycja różniła się od poprzednich nieco zmienioną formułą, gdyż oprócz ekipy z Polski, do konkursu przystąpiły również ekipy z Czech oraz Niemiec. Zagraniczne towarzystwo dodało nam motywacji do przygotowania jak najlepszego widowiska. Każda prezentacja podzielona była na dwie części - obowiązkową, z trwającym 3 minuty utworem jednakowym dla każdego z uczestników, oraz dowolnej, w której dobór muzyki był dowolny. Łączna długość spektakli wynosiła po 9 minut dla każdego zespołu. System odpalający Explode spisał się znakomicie i zgromadzona nad Jeziorem Nyskim publiczność miała okazję oglądać pokaz, który zostało wybrany jako najlepszy. Niezmiernie miło było nam odbierać główną nagrodę drugi raz z rzędu, gdyż utwierdza nas to w przekonaniu, że zawsze warto się starać wykonać jak najlepsze widowisko. Festiwal Ogień i Woda jest jedną z największych plenerowych atrakcji województwa opolskiego. Co roku na plaży gromadzi ono kilkudziesięciotysięczną publiczność, media oceniają, że w tym roku nasz pokaz oglądało około 35 000 widzów.

Klasyfikacja:
I miejsce - EFEKT CHEŁM - Polska
II miejsce - PYRO-MORAVIA - Czechy
III miejsce - JUP FEUERWERK - Niemcy


Sylwester 2013/2014

W sylwestrową noc 2013/2014 witaliśmy nowy rok pokazami sztucznych ogni w całej Polsce, od Podlasia, przez Rabkę, na Polkowicach kończąc, gdzie wystrzeliliśmy około 1000 ładunków kal. 2,5''-6''. Poniżej prezentujemy wybrane fragmenty, z tego pokazu.

Materiał filmowy należy do użytkownika serwisu youtube.com 'sietra'.


Gramy razem z WOŚP!

Firma EFEKT CHEŁM jak co roku swoimi pokazami sztucznych ogni wsparła organizowany po raz 22. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas tegorocznego finału organizowaliśmy 3 Światełka Do Nieba, z czego najbardziej złożonym projektem był ten, realizowany na zlecenie Telewizji Polskiej S.A. / oddział w Lublinie. Przed Zamkiem Lubelskim zorganizowaliśmy zsynchronizowany z muzyką pokaz pirotechniczny, składający się z 5 stref odpalania. Ze względu na miejsce realizacji, widowisko było zdominowane przez ładunki jednostrzałowe, tzw. single shoty, które w połączeniu z profesjonalnym systemem sterowania EXPLODE, stworzyły pokaz, który prezentujemy poniżej.


25.05.2014 - Wrocław - Pokaz przy Fontannie Multimedialnej:

Wzorem ubiegłego roku, zwieńczeniem Święta Organizacji Pozarządowych, odbywającego się na terenie wrocławskiej Pergoli, był pokaz "Cztery Żywioły", połączony z naszą oprawą pirotechniczną. W czasie trwania 15-minutowego, kolorowego spektaklu EFEKT CHEŁM wzbogacił sztucznymi ogniami 5 minut widowiska. Pogoda była naszym sprzymierzeńcem i przy bezchmurnym, błękitnym niebie zaprezentowaliśmy składający się z 5 miejsc frontowych pokaz. Wzorowa synchronizacja z podkładem muzycznym była zasługą bezprzewodowego systemu odpalającego EXPLODE II. Zapraszamy do obejrzenia relacji video!


25.05.2014 - Bychawa - Święto Pieroga:

Ostatni weekend maja to od wielu lat data organizacji dorocznego Święta Pieroga. Odbywająca się na miejskim stadionie w Bychawie impreza niezmiennie przyciąga rzeszę publiczności, za sprawą nietypowego, kulinarnego charakteru wydarzenia, znakomitych koncertów gwiazd oraz oczywiście pokazu sztucznych ogni, którego również w tym roku byliśmy wykonawcami. Ponad 8-minutowy spektakl został zrealizowany przy użyciu bezprzewodowego systemu odpalającego EXPLODE I. Szczyt wzniesienia oddalonego od miejsca imprezy o kilkaset metrów, pozwolił zarówno na użycie wysokich kalibrów bomb, jak i ekspozycję efektów nisko-kalibrowych. Tuż po widowisku, odbyła się prezentacja największych w Polsce bomb pirotechnicznych - o kalibrze 200 mm oraz 300 mm. Zapraszamy do obejrzenia najciekawszych momentów z tej realizacji.


FeuerwerkerSinfonie - Poczdam / Niemcy - 01.08.2014:

Pierwszego dnia sierpnia zaprezentowaliśmy się na festiwalu Feuerwerkersinfonie w Poczdamie. Nie wróciliśmy z pustymi rękoma, zdobywając Nagrodę Publiczności pierwszego dnia zawodów! Niestety zła pogoda drugiego dnia nie pozwoliła dokończyć zmagań pozostałym ekipom, pozostawiając werdykt jako nierozstrzygnięty... Oczekujcie naszego występu za rok! Tymczasem prezentujemy film z naszego pokazu, który został bardzo pozytywnie odebrany zarówno przez Jury, jak i publiczność.

Tymczasem przygotowujemy się do pierwszej edycji Miedzynarodowych Pokazów Pirotechnicznych organizowanych w Katowicach, gdzie 23 sierpnia wystąpią trzy ekipy. Mistrza Pokazu 2014 wyłoni głosowanie publiczności. Serdecznie wszystkich zapraszamy!


Katowice 23.08.2014:

Tereny katowickiego lotniska Muchowiec, 23-go sierpnia gościły imprezę o nazwie Międzynarodowe Pokazy Pirotechniczne - International Festival of Fireworks. Wydarzenie odbiło się szerokim echem w mediach, zbierając uwagę nie tylko okolicznych mediów, lecz również ogólnopolskich telewizji i rozgłośni radiowych - patronat nad wydarzeniem objęła min. stacja RMF MAXXX oraz Wirtualna Polska. Pierwsza edycja okazała się być strzałem w dziesiątkę i tuż po zmroku, na terenach zielonych zjawiły się tysiące widzów spragnionych mocnych, ognistych wrażeń. Wielotysięczna publiczność podziwiała tej nocy 3 pokazy, przygotowane przez najznamienitsze firmy pirotechniczne, takie jak Grom-Zbig, Blikas z Litwy oraz Efekt Chełm. Prawdziwym zaszczytem było dla nas prezentowanie się wśród takiego grona i tak licznej publiczności. Nasz pokaz pirotechniczny, nazwany Final Fire, był trzecim z kolei widowiskiem. Przygotowane materiały były rozstawione na szerokości 140 metrów i były pogrupowane w aż 9 punktach frontowych. Stanowisk z bombami wysokiego kalibru było 3, a największy kaliber wynosił 150 mm. Trzymamy kciuki za powodzenie następnej edycji festiwalu, a tymczasem zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z placu boju.


Poczdam 17.07.2015: